CK Akdeniz

Başta Antalya, Isparta ve Burdur olmak üzere Türkiye genelinde perakende satış lisansı ile hizmet veren CK Akdeniz Elektrik, küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için yapılan çevre etkinliği “Dünya Saati”ne destek vererek, 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30 ile 21.30 arasında 37 işletme binasının ışıklarını söndürdü.

2007 yılında Avustralya’da başlayan ve Dünya Doğuya Koruma Vakfı (WWF) tarafından kısa sürede 7 kıtada 150’nin üzerinde ülkeye yayılan eylem, bu yıl 10’uncu kez düzenleniyor. Dünya Saati etkinliğinin bu yıl iklim değişikliğinden en çok etkilenecek yerlerden biri olan Akdeniz Havzası’na dikkat çekmesi de büyük önem taşıyor.

TOROSLARA DİKKAT ÇEKİLİYOR
Bu yılki pilot çalışmalar için Akdeniz orman ekosistemlerini temsil eden Toros Dağları üzerindeki ormanlar seçildi. Kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere her kentte binlerce bina bu eyleme katılıyor. Türkiye’nin 2008 yılından bu yana desteklediği küresel çaptaki bu eylem, tüm dünyada aynı anda gerçekleştiriliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuatlara uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylı bilgi için tıklayınız.
x