CK Akdeniz

CK Akdeniz Elektrikin gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için abonelerine sunduğu Enerjim Organik tarifesi çerçevesinde oluşturacağı hatıra ormanın yeri, tüketicilerin tercihi doğrultusunda Elmalı olarak belirlendi.


Enerjim Organik tarifesini seçen her kişi için bir ağaç dikecek olan CK Akdeniz Elektrikin Ormanınızın yerini siz belirleyin diyerek tüketicilere yönelik başlattığı anket sonuçlandı. Tüketicilerin ankete büyük ilgi gösterirken; Kurşunlu, Korkuteli ve Elmalı seçenekleri arasında en çok oyu ise yüzde 45 ile Elmalı aldı. Katılımcıların yüzde 29u oyunu Kurşunlu, yüzde 26sı ise Korkutelinden yana kullandı.

10 HEKTAR ALAN ÜZERİNDE KURULACAK
Doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilirlik üzerine geliştirilen projeler içinde yer almaya çalıştıklarını dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Şirket olarak doğal yaşama ve çevreye büyük önem veriyoruz. Tarifelerimizi belirlerken de bu hassasiyet ile hareket ediyoruz. Bölgemizdeki abonelerimizin de çevre sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaştığını gözlemliyoruz. Bu anlayışla oluşturduğumuz Enerjim Organik tarifesinde her abonemiz adına birer fidan dikeceğiz. Böylece abonelerimizin enerjisi ormana dönüşmüş olacak. Bu sırada ormanın yeri için de tüm abonelerimizin katılımına açık 3 seçenekli bir anket düzenledik. Sonuçta tüketicinin tercihi Elmalıdan yana oldu” dedi.

CK Akdeniz Hatıra Ormanı için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kendilerine Elmalıda 10 hektarlık yer tahsis edildiğini söyleyen Değerli, “Ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışmaları belirli dönemlerde yapılabiliyor. 2018 yılının ilk döneminde Orman Bölge Müdürlüğünce hava durumunun uygun görüldüğü tarihte toplu dikim yapmayı planlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.