CK Akdeniz

Antalya, Isparta ve Burdur’da sahipsiz, yardıma muhtaç sokak hayvanlarının bakım ve tedavi masraflarını üstlenen CK Akdeniz Elektrik’in HAYTAP işbirliği ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesine Alanyaspor ‘sahadan’ destek verdi. Alanyaspor-Akhisar Belediyespor karşılaması öncesinde futbolcular sahaya ‘Sokak hayvanlarına sahip çıkalım, tüm enerjimizle onları koruyalım’ yazılı pankart ile çıktı.

CK Akdeniz Elektrik’in ‘Enerjimiz Dostlarımız İçin’ sloganıyla Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile birlikte yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesine Alanyaspor’dan anlamlı bir destek geldi. Hafta sonu Alanyaspor-Akhisar Belediyespor karşılaşması öncesinde Alanyasporlu futbolcular, sokak hayvanlarına yapılan kötü muamelelere dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla sahaya ellerinde “Sokak hayvanlarına sevgimizle sahip çıkalım, tüm enerjimizle onları koruyalım” yazılı pankart ile çıktı. Futbolcuların bu davranışı taraftarlardan da büyük alkış aldı.

‘GÖSTERDİKLERİ DUYARLILIK İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER’
Sosyal sorumluluk bilinci ile hayvan hakları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Bölgemizdeki tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının eski sağlıklarına kavuşmaları için kaynak yaratıyoruz. Tüm bakım ve tedaviler HAYTAP’ın gözetimindeki uzman veterinerler tarafından yapılıyor. Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarının haklarını gözetip, onlara yardımcı olurken bölgemizdeki çocuklara ve yetişkinlere hayvan sevgisini aşılamayı da hedefliyoruz. Buradan tüm Alanyasporlu futbolculara gösterdikleri duyarlılık ve ‘enerjimizi sahaya taşıdıkları’ için sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

30’UN ÜZERİNDE SOKAK HAYVANI SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Alanyaspor’un da dikkat çektiği projede CK Akdeniz Elektrik, HAYTAP’a gelen ihbarlardan hareket ederek sahipsiz, yardımca muhtaç, hasta ve kötü muamele gören sokak hayvanlarının bakım ve tedavi masraflarını karşılıyor. Haziran 2017’de başlatılan proje çerçevesinde bugüne kadar 30’un üzerinde sokak hayvanı eski sağlığına kavuşarak, doğal yaşama kazandırılmış durumda.