CK Akdeniz

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya; kum, güneş ve denizde dünya markası haline gelirken, bölgede hizmet veren CK Akdeniz Elektrik’in yabancı uyruklu abonelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Yabancıların yerleşmek üzere en çok tercih ettiği ilçeler arasında yer alan Alanya’da, CK Akdeniz Elektrik’in farklı milliyetlere sahip abone sayısı 30 bine ulaşmış durumda.

ELEKTRİK ABONELERİNİN YÜZDE 16’SI YABANCI

Antalya, Isparta ve Burdur başta olmak üzere Türkiye genelinde 81 ilde 1,7 milyon aboneye perakende elektrik satışı yapan CK Akdeniz’in Alanya’daki abone sayısı 192 binin üzerinde. Söz konusu rakam içinde yabancıların payı ise yüzde 16’lara ulaşmış bulunuyor.

CK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdür Erol Değerli, “Antalya gibi turizmin gözbebeği bir ilimizde hizmet vermek bizim için çok değerli. Başta Alanya olmak üzere birçok ilçemize yerleşen çok sayıda farklı milliyetten abonemiz var. Tüm çalışmalarını müşteri memnuniyeti odaklı yürüten bir şirket olarak yabancı abonelerimize de en iyi hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Abonelik, tahsilat ve avantajlı tarifeler gibi konularda personelimizle iletişime geçen yabancı uyruklu abonelerimize yardımcı olmak adına Alanya Müşteri Hizmet Merkezi’mizde İngilizce ve Almanca bilen personel istihdam ediyoruz. Bu konuda aldığımız olumlu geri dönüşler de bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

MAĞDURİYET DOĞMASIN DİYE 20 TL’NİN ALTINA FATURALAMA YAPMIYORUZ

Hizmet verdikleri yabancı uyruklu abonelere düzenli olarak hatırlatmalarda bulunduklarını dile getiren CK Akdeniz Elektrik Alanya İlçe Müdürü Niyazi İnce ise “İlçemize tatile gelen ve bir süre kaldıktan sonra ülkelerine dönen yabancı uyruklu abonelerimiz, fatura takibi konusunda zaman zaman sıkıntı yaşayabiliyor. Ülkelerine döndüklerinde gelen fatura, belli bir süre takip edilmeyip ödenmeyince birtakım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Yabancı uyruklu abonelerimizin bu tür durumlarla karşılaşmaması için mevcut aboneliklerine otomatik ödeme talimatı vermeleri veya ilçeden uzun süreli ayrılırken sayaç üzerindeki endeksi faturalayıp ödeyerek ülkelerine dönmeleri yararlarına olacaktır. Biz şirket olarak mağduriyet yaşanmaması için 20 TL’nin altında kullanımlara faturalandırma yapmıyoruz. Bu konuları şirketimize gelen ve işlem yapan tüm yabancı abonelerimize izah ediyor ve anlatıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“ÜLKEME GİTMEDEN SAYAÇ ÜZERİNDEKİ ENDEKSİ OKUYUP, ÖDEME YAPIYORUM”

CK Akdeniz Elektrik’ten aldığı hizmetten dolayı teşekkür eden Ukraynalı Ekaterina Suchkova “Aklımıza takılan her türlü konuyla ilgili şirket personeline danışıp destek alabiliyoruz. Güler yüzlü bir şekilde hizmet veriyorlar. Aldığımız hizmetten ve personelin tutumundan çok memnunum” dedi. Hollanda uyruklu Gerardus Theodoros Mastwijk ise personelin ilgisinden son derece memnun olduğunu dile getirirken yılın yarısını Alanya’da yarısını ise ülkesi Hollanda’da geçirdiğini belirterek “Personelin uyarısı üzerine sayacımın üzerindeki endeksi ülkeme gitmeden okuyup ödüyorum. Böylelikle Türkiye’ye döndüğümde hiçbir sorun yaşanmıyor. Bizlere her zaman güler yüzlü bir şekilde hizmet veren CK Akdeniz Elektrik personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MERKEZ HARİÇ 7 FARKLI NOKTADA HİZMET VERİLİYOR

Alanya Kaymakamlığı’nın verilerine göre Alanya’da 79 ülke vatandaşının 37 binin üzerinde taşınmazı bulunuyor. Ruslar listede ilk sırayı alırken onları Norveç, Almanya, Danimarka, İsveç izliyor. Yerleşik hayata geçen yabancıların büyük bölümü, elektrik aboneliğini kendi üzerine aldığı için bölgede hizmet veren CK Akdeniz Elektrik’in müşterileri arasında yer alıyor.

Coğrafi dağılımı oldukça geniş bir alana yayılan ve 70 kilometrelik sahil şeridine sahip ilçede anlaşmalı hizmet noktası sayısı da gün geçtikçe artıyor. Merkez hariç 7 farklı noktada daha NKolay Müşteri İşlem Merkezleri aracılığıyla hizmet verilen Alanya’da, müşteri memnuniyeti şirketin birinci önceliğini oluşturuyor. Avsallar, Konaklı, Saray, Şekerhane, Oba, Cikcilli ve Mahmutlar mahallelerinde anlaşmalı NKolay Müşteri İşlem Merkezleri ile yer alan CK Akdeniz Elektrik, bu merkezlerin sayısını da gün geçtikçe artırmayı hedefliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuatlara uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylı bilgi için tıklayınız.
x